“BIL SEM TELOVADEC. ZA TO SEM ŽIVEL.”

Vabimo vas na odprtje razstave “BIL SEM TELOVADEC. ZA TO SEM ŽIVEL.” 110 let Športnega društva Tabor in 90 let sokolskega doma na Taboru.

Otvorite bo v SREDO, 20.12.2017, ob 18. uri.

Narodni muzej Slovenije v sodelovanju s Športnim društvom Tabor in Zavodom za šport RS Planica – Muzej športa pripravlja priložnostno razstavo »Bil sem telovadec. Za to sem živel.« 110 let Športnega društva Tabor in 90 let sokolskega doma na Taboru. Leta 1907 je bilo ustanovljeno Društvo Sokol I. Ljubljana, ki je združevalo telovadce šempetrskega in vodmatskega predmestja. Društvo domuje v sokolskem domu na Taboru, delo arhitekta Ivana Vurnika, ki je bil svečano odprt junija 1927. Člani društva so osvajali olimpijske medalje, svetovna in evropska prvenstva, obenem pa organizirali bogat kulturni in družabni program. Športno društvo Tabor, ki je nasledilo dediščino TVD Partizana Tabor, ob tradicionalnih športih ponuja tudi moderne vsebine.

Razstava bo na ogled najmanj do 4. novembra 2018.

Na fotografiji: Sokolski dom Tabor. © Zavod za šport RS Planica – Muzej športa.

Zadnje novice